винил decal

винил decal

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,01 - 2 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 500-1000 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T, WEST UNION, PayPal, Али ТРГОВСКИ ОСИГУРУВАЊЕ
 • : Кориснички производи
 • детали за производот

  Тагови производ

  Прилагодено винил налепница

  Vinyl Decals се главно направени од високо квалитетни винил, кои користат плотер намалување или умре намали технологија, за да се намали, а потоа отстранете ја отпаден материјал да се создаде шупливи и скапи изглед.

  површината на налепница е ламинат со тенки транспарентен филм да ви помогне да се пренесе decal од назад хартија за да се подложи сакате да се држиме многу лесно.

  Decals can be created in simple or full color, simple or complicated shape. It looks more fancy than just a sticker but can be applied as simple as a sticker.

  Сите производи можат да бидат прилагодени на вашето барање. 

  КВАЛИТЕТ ТЕХНОЛОГИЈА МАТЕРИЈАЛ ПРИМЕНА
  * Силен тешки надворешна употреба винил, водоотпорен и УВ доказ * Свила екран печатење * Белата винил * Автомобил налепница
  * Може да трае 5`7 Y (опционално) * УВ печатење * Транспарентен винил * Браник налепница
  * Силен Лепливи * Прецизирај боење * Металик винил * Прозорец налепница
  * Не лепак марка по отстранувањето * * ЕМБОС DE-ЕМБОС * Метал фолија * Рефлексивни налепница
  * Уред 3M лепак (опционално) * Doming * Рефлексија винил * Лаптоп налепница
  * Точната умре намали * Двојно страна печатење * Холограма винил * Промоција налепница
  * Професионални пакет * Топла печат * Сјајот винил * Лаптоп налепница
  * Кориснички сериски број * Статични приврзуваат винил * Фрижидер налепница
  * Печатење на грбот на хартија (по избор) * Хартија налепница * Налепница звучник
  * Рамномерно мастило печатени * Хром мастило (опционално) * Машина логото налепница
  * Чист и прашина слободна површина * Сјајот мастило (опционално) * Спортска опрема
  * Сјајна или мат каширане / лак * Отворено стоки
  * Ѕид налепница
  * Декорација налепница
  * Знаци на предупредување

  PRODUCTIONPROCESS

  Како да порачате кориснички производи

  кориснички производи нареди процес:

  1.customer испрати уметнички дела, големина, количество на нашиот консултант
  2.consultant цитат цена  
  3.customer потврди цена и да се направи 30 ~ 50% депозит
  4.consultant испраќање на дигитални доказ
  5.Customer Потврди и да почне производство или направи примерок
  6.Consultant испрати готови производи слика на клиент
  7.Customer направи остатокот плаќање
  8.Deliver.

  ЗА НАС

  ) W1P0A79FD72L24CB] IF`TW  51FNAEUTS87CNJ $ Н.Е. @ XGVIS  IMG_4421

   

  123  456  789

  123456789


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !