Купола налепница СТП или епоксидни налепница

Купола налепница СТП или епоксидни налепница

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,01 - 2 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 500-1000 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T, WEST UNION, PayPal, Али ТРГОВСКИ ОСИГУРУВАЊЕ
 • : Кориснички производи
 • детали за производот

  Тагови производ

  Прилагодено  Метал налепница & nameplate

  Купола налепници  ја имаат способноста да се издвоите од останатите. Квалитетот на сликата и одраскване својства бидете сигурни дека вашиот купола налепница останува гледа само начинот на кој сакате да.

  Купола налепници се идеални се држат на автомобили, домашни апарати, машини и ѕидовите. Имаме епоксидна смола и смола СТП материјал за да се задоволат вашите различни потреби. СТП смола може да трае 3 до 5 години отворено без пожолтување. 

  Купола налепници се популарни за брендирање, пакување и промоција.

  Винил не е единствениот материјал може да се користи како купола налепница база на материјал, но, исто така, пластика амблем, метални амблем може да се додаде купола за заштита на сликата и се издвојува од останатите.

  Сите производи можат да бидат прилагодени на вашето барање. 

  КВАЛИТЕТ ТЕХНОЛОГИЈА МАТЕРИЈАЛ ПРИМЕНА
  * Силен тешки надворешна употреба винил, водоотпорен и УВ доказ * Свила екран печатење * Белата винил * Автомобил купола или лепенка
  * Може да трае 5`7 години (не е задолжително) * УВ печатење * Транспарентен винил * Купола браник налепница
  * Силен Лепливи * Прецизирај боење * Металик винил * Прозорец купола налепница
  * Не лепак марка по отстранувањето * Doming * Метал фолија * Купола рефлексивни налепница
  * Уред 3M лепак (опционално) * Топла печат * Рефлексија винил * Лаптоп купола налепница
  * Точната умре намали * Кориснички сериски број * Холограма винил * Промоција купола налепница
  * Професионални пакет * печатење на хартија назад ( не е задолжително) * Сјајот винил * Лаптоп купола налепница
  * Рамномерно мастило печатени * Статични приврзуваат винил * Фрижидер купола налепница
  * Чист и прашина слободна површина * Хартија налепница * Звучник логото купола налепница
  * Не меур, нема прашина * Хром мастило (опционално) * Машина логото купола налепница
  * Сјајот мастило (опционално) * Спортска опрема купола налепница
  * Метал, алуминиум, цинк легура * Отворено стоки купола налепница
  * пластика * Декорација купола налепница
  * Знаци на предупредување купола налепница

  PRODUCTIONPROCESS

  куполата

  Како да порачате кориснички производи

  кориснички производи нареди процес:

  1.customer испрати уметнички дела, големина, количество на нашиот консултант
  2.consultant цитат цена  
  3.customer потврди цена и да се направи 30 ~ 50% депозит
  4.consultant испраќање на дигитални доказ
  5.Customer Потврди и да почне производство или направи примерок
  6.Consultant испрати готови производи слика на клиент
  7.Customer направи остатокот плаќање
  8.Deliver.

  ЗА НАС

  ) W1P0A79FD72L24CB] IF`TW  51FNAEUTS87CNJ $ Н.Е. @ XGVIS  IMG_4421

  123  456  789

  123456789


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !